مقالات یو پی اس

5 ترفند برای افزایش عمر باتری یو پی اس

افزایش عمر باتری یو پی اس

5 نکته و ترفند برای افزایش عمر باتری یو پی اس  

یو پی اس UPS یا منبع تغذیه بدون وقفه یکی از مهمترین سرمایه گذاری هایی است در محل کار و یا سازمان خود انجام می دهید. باتری یو پی اس برای مدتی در طول زمان قطعی برق جریان را برای شما تامین خواهند کرد. این زمان به شما این امکان را خواهد داد تا اسنادتان را ذخیره کنید، کامپیوترها را خاموش کنید و دستگاه های خود را از آسیب محافظت کنید. 

باتری یو پی اس می توانند جریان را برای سرور های کامپیوتر، سیستم های روشنایی، دستگاه های الکترونیکی و انواع لوازم خانگی تامین کنند برای محافظت از لوازم خود را از نوسان ولتاژ ، اطمینان حاصل کنید که باتری های یو پی اس در وضعیت خوبی قرار دارند. در اینجا چند نکته و ترفندی برای افزایش عمر باتری یو پی اس عنوان می کنیم :

1- دستگاه یو پی اس خود را در جای خنک و خشک نگهداری کنید. 

دستگاه یو پی اس باید در محلی با درجه حرارت در حدود 25 درجه سانتیگراد نگه داشته شود. افزایش دمای هر 8 درجه سانتیگراد عمر باتری یو پی اس تان را به نصف کاهش خواهد داد. برای اینکه جریان هوا مناسبی در اطراف یو پی اس در جریان باشد حداقل بیش از 5 سانتیمتر فضا را در هر طرف دستگاه باز بگذارید. دستگاه یو پی اس خود را در نزدیکی پنجره های باز یا قسمت های با رطوبت بالا قرار ندهید

2- باتری یو پی اس جایگزین را در جای مناسب نگهداری کنید. 

خرید باتری یو پی اس جایگزین ایده خوبی است اما از نگهداری آنها برای مدت طولانی اجتناب کنید . باتری های تازه خریداری شده می توانند تا یک سال انبار شوند. باتری هایی که برای مدت طولانی نگهداری می شوند، طول عمر کوتاهتری دارند. برای باتری یو پی اس از دست رفتن دائمی ظرفیت آنها ممکن است در ظرف 18 تا 30 ماه رخ دهد. برای به حداقل رساندن آسیب به باتری یو پی اس انبار شده آنها را در دمای 10 درجه سانتیگراد یا پایین تر نگهداری کنید 

3- باتری های یو پی اس خود را یک یا دو بار در سال کالیبره کنید

اجرای کالیبره باتری یو پی اس بصورت زمانبندی شده یک یا دو بار در سال عمر باتری یو پی اس UPS شما را افزایش خواهد داد. انجام این کار یک یا دو بار در سال برای نگه داشتن باتری در سلامت کامل کافی است زیرا کالیبره کردن بیش از حد نیز می تواند عمر باتری یو پی اس را کاهش دهد. باتری های یو پی اس UPS گران قیمت هستند بنابراین برای افزایش عمر باتری یو پی اس اشتباه اجتناب کنید.

 

دستگاه یو پی اس باید در محلی با درجه حرارت در حدود 25 درجه سانتیگراد نگه داشته شود. افزایش دمای هر 8 درجه سانتیگراد عمر باتری یو پی اس تان را به نصف کاهش خواهد داد

 

4- تعمیر و نگهداری باتری یو پی اس را بطور منظم انجام دهید

باتری های کاملا دشارژ شده یو پی اس باید حداکثر ظرف 48 ساعت مجددا شارژ شوند.از دشارژ باتری یو پی اس خود اطمینان حاصل کنید زیرا دشارژ بیش از حد و همچنین شارژ شدن بیش از حد می تواند سبب مشکلات شارژ شدن باتری ها و کاهش شدید عمر باتری گردد . مقاومت داخلی باتری یو پی اس در اثر خوردگی و افزایش عمر باتری یو پی اس به طور طبیعی افزایش می یابد. در صورتیکه مقاومت داخلی باتری 30 درصد افزایش داشته باید برای تعویض باتری یو پی اس خود اقدام کنید . برای انجام این کار می توانید مقاومت داخلی را از طریق آزمایش ظرفیت باتری اندازه گیری کنید. 

5- از وسایل کم مصرف استفاده کنید

استفاده از دستگاه های کم مصرف عمر باتری یو پی اس تان را افزایش خواهد داد. لامپ های معمولی در مقایسه با لامپ های رشته ای سطح مشابهی از روشنایی را فراهم می کنند، اما مصرف برق آنها 75٪ بیشتر است. چراغ های LED کارآیی بیشتری دارند چرا که مصرف برق کمتر و عمر طولانی تری دارند. از سیم کشی با کیفیت خوب برای جلوگیری از بالا رفتن مقاومت و افزایش بار بر روی یو پی اس تان استفاده کنید. دستگاههای با مصرف کم انرژی دمای داخلی یو پی اس تان را در وضعیت نرمالی نگه می دارند که سبب خواهد شد طول عمر دستگاه شما افزایش می یابد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *