دریک چرخه دشارژ باتری یو پی اس چه اتفاقاتی می افتد؟

بازگشت به وبلاگ
چرخه دشارژ باتری یو پی اس

دریک چرخه دشارژ باتری یو پی اس چه اتفاقاتی می افتد؟

چرخه دشارژ باتری یو پی اس

باتری ها برای ذخیره و آزاد سازی انرژی ساخته شده اند.در اندازه گیری کارایی باتری چندین فاکتور مهم وجود دارد. اولین عامل، باید بتواند مقدار زیادی انرژی را در خود ذخیره کند. و دومین عامل، باتری باید بتواند انرژی موجود خود را خارج کند، پس تازمانی که به طور کامل خالی شود انرژی خود را خارج می کند.

نگاهی به چرخه دشارژ باتری یو پی اس

چرخه دشارژ باتری یو پی اس یک اصطلاح است برای توصیف فرایندی که در آن تمام انرژی موجود در باتری قابل شارژ استفاده می شود.همچنین می تواند برای تعیین یک عمر باتری مورد استفاده قرار گیرد. روش های مختلف دشارژ وجود دارد: دشارژ عمیق و دشارژ نیمه عمیق. دشارژ عمیق مربوط به فرایند تخلیه باتری به طور کامل قبل از مجدد شارژ شدن آن است. تخلیه نیمی از قدرت باتری و سپس شارژ دوباره آن یا به وضعیت کامل و یا درصد بالاتر، دشارژ نیمه عمیق گفته می شود. زمانی چرخه دشارژ کامل می شود که باتری دیگر نمی تواند به تولید ولتاژ به قدرت یک بار واکنش نشان دهد.

عمق دشارژ باتری یو پی اس (DOD)

DOD مخفف کلمه Depth Of Discharge می باشد باتری تولید کننده عمق دشارژ (DoD) را مشخص می کند. مقدار DoD یا عمق دشارژ را می توان با محاسبه حداکثر مقدار تولید شده توسط باتری در یک فاصله زمانی ۲۴ ساعته تعیین کرد.این یک روش متناوب برای تجزیه و تحلیل وضعیت شارژ باتری (SoC) است.

SOC یا همان (State of Charge) به معنی وضعیت باتری  است، با افزایشعمق دشارژ، وضعیت شارژ باتری کاهش می یابد. هنگامی که باتری ۱۰۰٪ کامل شارژ شده است، عمق دشارژ ۰٪ است.

چرخه دشارژ باتری یو پی اسنکات ایمنی برای تخلیه باتری یو پی اس

  • گرما عملکرد باتری را افزایش می دهد، اما طول عمر آن را کاهش می دهد.
  • دمای سرد عملکرد باتری را کاهش می دهد، اما طول عمر آن ها بیشتر می شود زمانی که در محیط سردتر و خنک تری قرار دارند.
  • اجتناب از تخلیه بیش از حد.

اشتراک این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ