مقالات یو پی اس

ظرفیت باتری یو پی اس چگونه محاسبه می شود؟

ظرفیت باتری یو پی اس

محاسبه ظرفیت باتری یو پی اس

ظرفیت باتری یو پی اس مقدار انرژی ذخیره شده در یک باتری است، که مشخص می کند که باتری تا چه میزان قدرت دارد و تا چه زمانی نیاز مورد نظر ما را تأمین می کند.

ظرفیت باتری یو پی اس در وات-ساعت (Wh) یا کیلو وات-ساعت (KWh)

ظرفیت باتری یو پی اس دارای حداکثر توان است که در هر لحظه از زمان این توان ادامه دارد، که به عنوان بخشی از مشخصات باتری توسط تولید کننده ارائه شده است. ظرفیت یک باتری به ما می گوید که تا چه مدت می تواند در بیشترین  قدرت خود باقی بماند. در ریاضیات، می توان آن را به صورت زیر تعریف کرد:

ظرفیت = قدرت X مدت زمان

با توجه به فرمول بالا می دانیم که قدرت و مدت زمان با ظرفیت رابطه مستقیم دارند، اگر مدت زمان، طولانی شود ظرفیت بیشتر می شود، همچنین اگر قدرت بیشتر شود ظرفیت نیز بیشتر خواهد شد. محسابه ظرفیت باتری یو پی اس

ظرفیت باتری یو پی اس در آمپر بر ساعت(Ah)

تعاریف بسیاری در مورد باتری گفته شده است که انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. ظرفیت باتری یو پی اس از مقدار انرژی الکتریکی صرف شده در یک بازه زمانی اندازه گیری می شود. همانطور که می دانید واحد انداز گیری برق آمپر می باشد. بنابراین ظرفیت باتری نیز از نظر آمپر ساعت (Ah) :

ظرفیت = برق X مدت زمان

آمپر-ساعت یک واحد برای محاسبه ظرفیت باتری است.

رتبه بندی ظرفیت باتری یو پی اس

برای یکسان سازی بین تولیدکنندگان ظرفیت باتری یو پی اس در بین سازندگان دارای رتبه بندی می باشد. اساسا، ظرفیت می گوید که چندین آمپر برق می تواند توسط باتری در طی 20 ساعت تولید شود. بنابراین، اگر شما یک باتری 100 آمپر داشته باشید، به شما 5 آمپر در مدت 20 ساعت برق می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *