021-28426574

5 اقدام مهم برای به حداکثر رساندن کارایی یو پی اس

5-اقدام-مهم-برای-به-حداکثر-رساندن-توان-یو-پی-اس

راهنمای مطالعه

تلاش های زیست محیطی در سال های اخیر و همچنین نظر همگانی به طراحی و ساخت ساختمان های سبز، باعث شده است که رویکرد های سنتی در تعیین و محاسبات سیستم های یو پی اس مورد بازنگری قرار گیرد. قابلیت اطمینان و کارایی صحیح در مورد یو پی اس ها امروزه دیگر چیزی نیست که خریداران به دنبال آن باشند، امروزه خریداران به دنبال خرید دستگاه یو پی اس با کارایی بالا و همچنین حداکثر بازدهی هستند. 

دستگاه های UPS امروزی می توانند بازدهی ای بیش از 98٪ داشته باشند، این رقم برای به حداقل رساندن هزینه های کارکرد دستگاه و همچنین رسیدن به عملکرد سریع و بهینه باتری ها در زمان قطعی برق نیز مهم است. اغلب این نحوه انتخاب صحیح و بهینه UPS است که کارایی سیستم را برق اضطراری شما را تضمین می کند. اغلب فروشنده هایی که دانش کامل و جامعی در زمینه برق اضطراری و یو پی اس ندارند معمولاً سیستم هایی با توان بالاتر را به خریدار یو پی اس توصیه می کنند که علاوه بر قرار دادن هزینه اضافی بر دوش کارفرما، سبب ناکارآمدی دستگاه از روز اول می شوند. 

بعلاوه اگر بعد از خرید یو پی اس، جانمایی صحیح دستگاه ، تعمیر و نگهداری و رعایت شرایط کارکرد مناسب به درستی انجام نشود ، UPS به بازده مطلوب خود نمی رسد. که در این مقاله 5 روش عملی برای به حداکثر رساندن کارایی یک سیستم UPS را برایتان عنوان می کنیم. 

انتخاب صحیح توان یو پی اس

در زمان طراحی سیسیتم برق اضطراری و انتخاب یو پی اس به یاد داشته باشید که توازن بار یکی از مهمترین عوامل موثر در دستیابی به بازده عملیاتی بهینه است. در یک سیستم UPS سه فاز ، هر سه فاز با هم کار می کند تا میزان بار مصرفی را تحمل کنند، در واقع این بار مصرفی باید به طور مساوی در هر سه فاز توزیع شود.

UPS ها باید با بار مناسبی راه اندازی شوند. کارکرد یو پی اس با بار مصرفی بالاتر منجر به هدر رفتن انرژی کمتری می شود. اگر بار مصرفی یو پی اس 30٪ ظرفیت آن باشد بهره وری عملیاتی یو پی اس به طرز قابل توجهی کاسته می شود. سیستم های قدیمی UPS ، به ویژه آنهایی که با تکنولوژی مبتنی بر ترانسفورماتور کار می کردند، هنگام کار با سطح بار کم ، تحمل کمتری داشته و نهایتا به بازدهی 80-85٪ می رسند.

در سیستم های UPS مدولار که اغلب در دیتا سنتر های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند با افزایش بار ظرفیت یو پی اس نیز افزایش پیدا می کند. 

تعمیر و نگهداری صحیح و به موقع UPS

در حالی که سیستم های مدرن UPS نسبت به فن آوری های موجود از قابلیت اطمینان بالاتری برخوردارند ، آنها هنوز هم شامل اجزای قابل مصرف هستند و تعداد زیادی متغیر اضافی وجود دارد که می توانند بر عملکرد و کارایی سیستم تأثیر بگذارند. به روزرسانی میان افزار همچنین برای اطمینان از عملکرد سیستم UPS در بالاترین بازده بسیار مهم است. بازبینی ها به اشکال مختلفی انجام می شود و همه مربوط به سیستم نیستند. بنابراین ، یک مهندس تعمیر و نگهداری UPS آموزش دیده نیاز به نصب آنها دارد.

استفاده از حالت ECO یا Hibernate (خواب زمستانی)

اجرای UPS در حالت ECO اختصاصی آن می تواند در سیستم یو پی اس جدید تا 98-99٪ کارایی را بالاتر ببرد.

قبل از تغیر وضعیت  به حالت ECO باید به حساسیت بار پشتیبانی شده توجه داشت. اجرای منبع تغذیه بدون وقفه در حالت eco به این معنی است که تا زمان شناسایی خرابی در شبکه ، در حالت بای پس است و اینورتر غیرفعال است. تأخیر کوتاهی در تغییر باتری وجود دارد که می تواند برای بارهای بسیار حساس مضر باشد.

Huawei برای سیستم های UPS ماژولار خود یک عملکرد خواب زمستانی ایجاد کرده است. ماژول های استفاده نشده را می توان در حالت خواب زمستانی قرار داد و می توان آنها را با چرخه چرخش کاهش میزان مصرف برق را کاهش داد.

نصب UPS در محل خشک و خنک

سیستم های UPS حاوی اجزای الکتریکی ظریفی هستند که برای اطمینان از حداکثر طول عمر از جمله اوج کارایی ، نیاز به شرایط محیطی پایدار و دقیق دارند که توسط تولید کنندگان UPS مشخص شده است. 

دمای بالا و رطوبت شدید باعث خرابی باتری UPS می شود ، در محلی که گرد و غبار و آلودگی زیاد می تواند باعث خرابی اجزائ داخلی دستگاه شود و هر وجود هر گونه یون بصورت نمک در هوا می تواند باعث خوردگی شود مانند مناطق جنوبی کشور که رطوبت قابل توجهی در هوا هست باید اتاقی برای یو پی اس در نظر بگیرید که سرد و خشک باشد در گرما و رطوبت یو پی اس در بالاترین بازده کار نخواهد کرد.

در مورد تاثیر دما بر روی باتری یو پی اس در این مقاله بیشتر بخوانید.

ارتقا یو پی اس

الزامات بار با گذشت زمان تغییر می کند ، اگر از عمر سیستم UPS شما بیشتر از 10 سال می گذرد ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که به فن آوری جدیدتری ارتقا دهید. سیستم های قدیمی نه تنها در معرض خطر بیشتری برای خرابی قطعات هستند. 

:: 🔔 در صورتیکه مفید بود سیو کنید یا به اشتراک بگذارید 

مشاور شما در خرید انواع یو پی اس

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

در همین رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس در واتساپ

:: یو پی اس کاران ::

از تماس شما سپاسگذاریم

حداکثر در چند دقیقه پاسخگوی شما هستیم