درباره یو پی اس لاین اینتراکتیو ( Line Interactive UPS ) 

یو پی اس لاین اینتراکتیو یکی از کاربردی ترین انواع یو پی اس برای تامین برق در انواع کاربری های اداری و مصرف کننده های با توان متوسط می باشد. در این نوع یو پی اس همانند یو پی اس آفلاین در صورت وجود برق شهری مصرف کننده ها جریان مورد نیاز خود را از برق شهری می گیرند با این تفاوت که یک تنظیم کننده خودکار ولتاژ ( AVR ) برای تنظیم ولتاژ خروجی در مسیر خروجی یو پی اس برای مصرف کننده ها قرار دارد این تنظیم کننده خودکار ولتاژ ( AVR ) نقش مهمی در محافظت مصرف کننده ها زمانی که تغییرات زیاد در ولتاژ اتفاق می افتد دارد. یو پی اس لاین اینتراکتیو در مقایسه با یو پی اس آنلاین (online ups) دارای زمان بی برقی ( delay time ) بیشتری بوده و تفاوت آن با یو پی اس آفلاین ( offline ups ) در استفاده از تنظیم کننده خودکار ولتاژ ( AVR ) در مسیر خروجی برق یو پی اس و کنترل ولتاژ خروجی در حالت استفاده از برق شهر می باشد. 

عملکرد تثبیت ولتاژ در یو پی اس لاین اینتراکتیو  

همانطور که می دانید تنظیم ولتاژ برای حفظ از سلامت مصرف کننده ها و دستگاه ها یی که به یو پی اس متصل هستند بسیار با اهمیت است مخصوصا در شرایطی که برق ورودی شبکه توزیع دارای افت ولتاژ باشد. یو پی اس های لاین اینتراکتیو از تنظیم کننده خودکار ولتاژ automatic voltage regulation (AVR)  برای تصحیح ولتاژهای غیرطبیعی بدون نیاز به سوئیچ کردن به باتری استفاده می کنند. هنگامی که ولتاژ ورودی در یو پی اس لاین اینتراکتیو از یک مقدار از پیش تعیین شده بالاتر و یا پایین تر رود این نوع یو پی اس از یک ترانس ( ترانسفورماتور ) برای تقویت کردن و یا پایین آوردن ولتاژ استفاده کرده تا ولتاژ خروجی را به محدوده استاندارد و قابل قبول برگرداند. در هنگامی که یو پی اس بر روی باتری سوئیچ نکرده است یو پی اس های لاین اینتراکتیو به طور معمول ولتاژ خروجی را در دامنه ای بین  ± 8 تا 15 درصد ولتاژ اسمی مورد نیاز تنظیم می کنند ، در حالی که در سیستم های یو پی اس آنلاین این مقدار بین 2 تا 3 درصد می باشد.

 

زمان سوئیچ شدن به باتری در یو پی اس لاین اینتراکتیو  

یو پی اس های لاین اینتراکتیو در زمان قطع شدن برق ورودی بطور معمول در فاصله زمانی بین 2 تا 4 میلی ثانیه برق را از طریق باتری برای مصرف کننده ها تامین می کنند که این فاصله زمانی بی برقی برای اکثر کامپیوتر ها و تجهیزات الکترونیکی قابل تشخیص نبوده و تنها درصد کمی از مصرف کننده ها شامل تجهیزات خیلی حساس شبکه و یا پزشکی در این زمان بی برقی دچار قطعی شده و یا ری استارت می شوند.  

 

محافظت در برابر نویز و جریان غیر عادی در یو پی اس لاین اینتراکتیو  

یو پی اس های لاین اینتراکتیو دارای عملکردهای نویز گیری جریان برای محافظت از تجهیزات در برابر صدمات ناشی از صاعقه ، جریان غیر عادی ، نوسان ولتاژ و همچنین نویز های الکترومغناطیسی (EMI / RFI) هستند. 

 

مزایای یو پی اس لاین اینتراکتیو 

  • قابلیت اطمینان بالا در تامین برق مصرف کننده ها 
  • راندمان بالای جریان خروجی  
  • تنظیم و تثبیت ولتاژ مناسب 
  • مصرف برق کم 
  • تعداد اجزای پایین 
  • دمای کارکرد پایین 

محدودیت های یو پی اس لاین اینتراکتیو  

  • عدم امکان تامین برق مصرف کننده ها تا بیشتر از 5KVA 
  • عدم توانایی محافظت از مصرف کننده ها در برابر تمامی اشکالات شبکه برقی 
  • عدم توانایی در تصحیح ضریب توان و یا تنظیم فرکانس 
  • نیاز به استفاده مکرر از باتری در مناطقی که نوسانات شدید ولتاژ وجود دارد

کاربردهای یو پی اس لاین اینتراکتیو  

به عنوان یکی از گزینه های اصلی در انتخاب یو پی اس ، یو پی اس لاین اینتراکتیو برای مصرف کنندهایی نظیر سرورهای شخصی و فروشگاهی و مصرف کننده های معمولی و کامپیوتر ها در منازل و مشاغل کوچک و یا شرکت های متوسط ایده آل می باشد و همچنین کاربردهایی نظیر استفاده به عنوان یو پی اس دستگاه های عابر بانک، یو پی اس دوربین مداربسته و سیستم های حفاظتی دارد.  

برخی از انواع یو پی اس لاین اینتراکتیو 

یو پی اس 1150 ولت آمپر ایتون

تماس بگیرید

یو پی اس 1150 ولت آمپر EATON

مدل دستگاه : Eaton Line Interactive 5P UPS 1150VA / 770W - Tower