بازیافت باتری‌های لیتیوم-یون

بازگشت به وبلاگ

بازیافت باتری‌های لیتیوم-یون

بعد از کهنه شدن باتری‌های لیتیوم-یون چه کنیم؟

باتری‌های لیتیومی به تدریج جایگاه خود را در زندگی ما پیدا کردند، چرا که از یک حس کنجکاوی‌ علمی فراتر رفته و بخشی از زندگی ما شدند. پیش از این، ما می‌توانستیم بی‌درنگ باتری‌های آلکالاین را به‌همراه سایر زباله‌ها در طبیعت دفن کنیم، بدون اینکه نگران آتش‌سوزی یا انفجارهای مهیب باشیم. با راه یافتن باتری‌های لیتیومی به قفسه سوپرمارکت‌ها، این الگو تغییر کرده است. به گفته وبسایت VC Star، باتری‌های لیتیومی، یک معضل زیست‌محیطی مهم را، به معضلی حیاتی و اورژانسی تبدیل کردند.

زمانی که موضوع باتری‌های لیتیومی مطرح است، دفن زباله‌ها دیگر یک گزینه نیست.

جامعه حقیقت را درباره زباله‌ها از ما پنهان می‌کند. واقعیت این است که هیچ‌کس به دنبال غربال کردن زباله‌های خانگی ما، برای بازیافت باتری‌های مصرف‌شده نمی‌باشد. بنابراین با به صحنه آمدن باتری‌های لیتیومی، یک معضل بزرگ ایجاد شده است.

سازندگان باتری‌ها به معضلاتی که تولیداتشان برای محیط‌زیست ایجاد می‌کند، اهمیتی نمی‌دهند. محصولات آن‌ها به محض باز شدن روکش‌های محافظی که دارند، مواد شیمیایی سمی خود را آزاد می‌کنند. سپس این مواد شیمیایی به‌واسطه آب باران موجود در زمین، تصفیه می‌شوند. این مواد سمی مدت زمانی بسیار بیشتر از تصور خوشبینانه ما در رابطه با بازیافت مواد، در طبیعت باقی می‌مانند.

این مطلب را هم بخوانید
باتری‌های لیتیوم-یون

بازیافت پیشرفته برای باتری‌های لیتیوم-یون


اقدامات هوشمندانه‌ای که می‌توانیم برای بهبود این معضل انجام دهیم

رفع هر نوع نقصی بهتر است از منبع آن شروع شود، بنابراین این روند از خود ما آغاز می‌شود. ما می‌توانیم با استفاده مجدد از باتری‌های قابل شارژ به میزان بیشتر و بیشتر، شروعی بزرگ داشته باشیم. و سپس، با به پایان رسیدن عمر مفید آن‌ها، می‌توانیم آن‌ها را در یک نقطه بازیافت قرار دهیم. این نقطه باید مکانی باشد که مردم بدانند چه کاری انجام دهند.

البته، باید این را نیز عنوان کنیم که این کار همیشه اینقدر ساده نیست، به‌خصوص اگر شما خارج از آمریکای شمالی و اروپا زندگی کنید. اگر چنین است، به شما توصیه می‌کنیم که مسئولین محلی خود را تشویق کنید تا اخبار کالیفرنیا را دنبال کنند. در آن‌جا، آن‌ها نیاز به تأمین‌کنندگان باتری دارند تا باتری‌های قابل شارژ را برای بازیافت برگردانند و داوطلب استفاده از انواع دیگر باتری‌ها هستند.

در نهایت، آن‌ها پول خوبی به دست می‌آورند و باید مسئولیت‌های تجاری خود را بپدیرند. زمانی که عمر باتری‌های لیتیومی به پایان می‌رسد، تأمین‌کنندگان میبایست کار درست را انجام داده و به استفاده مجدد از مواد سازنده آن‌ها کمک کنند.

این مطلب را هم بخوانید
دریک چرخه دشارژ باتری یو پی اس چه اتفاقاتی می افتد؟

اشتراک این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ