وبلاگ

بازیافت باتری یو پی اس چطور انجام می شود؟

بازیافت باتری یو پی اس

راهنمای مطالعه

بازیافت باتری یو پی اس نه تنها آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند بلکه خطر آلودگی ناشی از آنها را نیز در آینده از بین خواهد برد. بازیافت باتری فرآیندی است که در آن باتری های استفاده شده و یا بیرون انداخته شده، که ممکن است به عنوان زباله به نظر برسد، پردازش می شوند و دوباره به مواد اولیه قابل استفاده تبدیل می شوند.سوء تفاهم ها و اشتباهات متعددی در مورد استفاده مجدد از مواد درون باتری وجود دارد که آیا می توان از آن ها مجدد استفاده کرد یا خیر؟ این اشتباهات منجر به نادیده گرفتن ارزش و موفقیت پروژه های بازیافت باتری یو پی اس می شود که در سراسر جهان در حال اجرا است. قرار دادن این مطلب شاید باعث شود بازیافت باتری عمل مثبت و مهم برای مدیریت ضایعات مصرف کنندگان باشد. در زیر اطلاعاتی در مورد نحوه بازیافت باتری های مختلف در کارخانه های بازیافت وجود دارد.

after 001

بازیافت باتری یو پی اس سیلد اسید

باتری های سیلد اسید با استفاده از آسیاب چکشی خرد و به قطعات کوچک تقسیم می شوند، سپس آن ها را در حوضچه بازیافت قرار می دهند. دراین حوضچه سرب و بقیه مواد سنگین ته نشین می شوند و پلاستیک و ذرات سبک به دلیل وزن و چگالی که دارند شناور می مانند. سپس این مایعات از هم جدا می شوند و برای پردازش بیشتر و تفکیک به سالن های بازیافت ارسال می گردند.

بازیافت باتری یو پی اس آلکالین( Alkaline) / کربن روی(Zinc Carbon) / باتری های اکسید روی(Zinc Air Batteries)

همه این نوع باتری ها نیاز به فرایند جداسازی مکانیکی دارند.در بازیافت باتری یو پی اس قطعات باتری به سه محصول نهایی تقسیم می شوند: – روی و کنسانتره منگنز  – پلاستیک و کاغذ  – فولاد و در نهایت، تمام این مواد بازیافتی بصورت جداگانه برای استفاده مجدد در تولید محصولات جدید به کارخانه جات مختلف ارسال می شوند.

بازیافت باتری نیکل کادمیوم، هیدرید فلز نیکل و باتری های لیتیوم یون

 در بازیافت این دسته از باتری ها قبل از فرایند تصفیه، قطعات فلزی از پلاستیکی جدا می شوند سپس فلزات با استفاده از روش احیاء فلزی با درجه حرارت بالا یا همان HTMR مخفف(High-Temperature Metal Reclamation) بازیافت می گردند، که در آن فلزات سنگین (به عنوان مثال نیکل، آهن، منگنز و کروم) برای یک حمام فلز گرم ارسال می شوند. در نهایت، فلزات و پلاستیک های جدا شده برای استفاده مجدد در محصولات جدید توزیع می گردند. همه این نوع باتری های یو پی اس به راحتی می توانند به طور کامل بازیافت شوند.

مشاور شما در خرید انواع یو پی اس

در همین رابطه

از جدیدترین محصولات و مطالب تخصصی در حوزه برق و تکنولوژی روز مطلع شوید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *