مقالات یو پی اس

تاریخچه باتری‌های استارتر سربی

حقایقی در رابطه با باتری‌های استارتر سربی

باتری‌های استارتر در اتومبیل‌های ما بسیار رایج بوده و تقریبا نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند، هم‌چنین به‌ ندرت پیش می‌آید که نگرانی در مورد آن‌ها داشته باشیم. این باتری‌ها از سال 1799 تا کنون مسیر طولانی پیش گرفتند. در واقع، باتری خودروهای ما احتمالا قدیمی‌ترین وسیله الکتریکی در تاریخ هستند. در ادامه حقایق جذابی در رابطه با باتری‌های استارتر سربی با شما به اشتراک می‌گذاریم.

چه کسی اولین باتری ذخیره‌سازی الکتریکی را ساخت؟

الساندرو ولتا اولین باتری ذخیره‌سازی الکتریکی را در سال 1799 ایجاد کرد. او جوانی ثروتمند و متمول بود که این فرصت برایش فراهم بود تا در حوزه علم الکتریک نیز دستی ببرد. او صفحات مجزای روی و مس را به‌ وسیله پارچه یا مقوای آغشته به سرکه، از هم جدا کرد.

باتری‌های استارتر

باتری ساخته شده توسط ولتا، دارای پایانه‌های مثبت و منفی بود بنابراین او کاملا لایق عنوان پدر تمام باتری‌ها می‌باشد.

تاریخچه باتری‌های سرب اسید

باتری ولتا هنگامی که یون‌هایی که به طور طبیعی در الکترود آن وجود دارد تمام شود، تخلیه می گردد.

گاستون پلنت ، هنگامی که اولین باتری سرب-اسید قابل شارژ را اختراع کرد، ایده‌های خود را در سال 1859 از فرانسه فراتر برد  و با اطمینان می توانیم بگوییم که این اولین باتری قابل شارژ در طول تاریخ بوده است.

باتری‌های سرب اسید

اگرچه، مهندسین برق در آن زمان آن‌ها را به عنوان انباشتگرهایی که تنها برای راه اندازی رادیوهای اولیه مفید هستند مورد توجه قرار دادند در همین زمان بود که فرنچمن کامیل فاور صفحات سرب-گوگرد را با اسید سولفوریک جدا کرد و با این کار، اولین باتری‌های ثانویه قابل استفاده مجدد را قدرتمند ساخت.

هنری ام للاند و چارلز کترینگ اولین موتور استارتی اتومبیل را اختراع کردند. این اختراع پس از این بود که یک مهندس در کمپانی آن‌ها، هنگامی که دسته میل لنگ ماشین وی به عقب هدایت شد و به سر او برخورد کرد، دچار مرگ شد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *