وبلاگ

باتری نیکل کادمیوم چیست؟

باتری نیکل کادمیوم

بخاطر مزیت های زیادی که انواع باتری نیکل کادمیوم دارند این مدل از باتری یو پی اس یکی از انتخاب های اصلی استفاده کنندگان از یو پی اس بخصوص یو پی اس های توان بالا و همچنین یو پی اس های بیمارستان و تجهیزات پزشکی می باشد.

پایه ساخت باتری نیکل کادمیوم

باتری های نیکل کادمیوم، باتری های قابل شارژ NiCad نیز نامیده می شوند که این مدل باتری از دو صفحه هیدروکسید نیکل و کادمیوم تشکیل شده است که به یکدیگر متصل شده و به شکل استوانه ای رول شده اند. هیدروکسید نیکل آند و کادمیوم، کاتد را در باتری نیکل کادمیوم را تشکیل می دهد و الکترولیت به نام هیدروکسید پتاسیم باعث ایجاد یک بار الکتریکی بین آند و کاتد می شود.

انواع مختلف باتری نیکل کادمیوم

1-مهر و موم شده( sealed )

2-قابل دسترسی (vented)

کاربرد های مختلف باتری نیکل کادمیوم

عمومی: همانطور که می دانید عموما باتری ها در اسباب بازی ها، محصولات الکترونیکی مانند کنترل تلویزیون، رادیو قابل حمل، Walkman ها و دیگر لوازم و دستگاه ها کاربرد دارند.

تخصصی:از این دسته باتری ها می توان در استارتر هواپیما، خودرو های الکتریکی، تلفن های بی سیم، چشمک زدن دوربین و دیگر دستگاه های تخصصی استفاده کرد.

دستگاه ها و لوازم متعددی وجود دارند که می توانند از باتری نیکل کادمیوم استفاده کنند. اما، بر خلاف سایر باتری ها، باتری های نیکل کادمیوم گران تر هستند.

شارژ و دشارژ باتری های نیکل کادمیوم

باتری نیکل کادمیوم را می توان در حالت شارژ یا دشارژ ذخیره کرد. با این حال، ذخیره سازی درازمدت می تواند تخلیه باتری را سریع تر و منجر به غیرفعال کردن واکنش دهنده ها ی درون باتری شود. با وجود این واقعیت که سلول ها ممکن است بین 20- درجه سانتیگراد و 45+ درجه سانتیگراد ذخیره شوند، دمای بالا می تواند منجر به فرو ریختن مواد شیمیایی شود و بهتر است سلول ها را در یک محیط خنک، غیر خورنده، تمیز و خشک نگه داشته شود. اگر باتری برای مدت طولانی ایده آل نگه داشته شود، ممکن است نیاز به دو یا سه دوره تخلیه ای برای بازیابی ظرفیت کامل باتری داشته باشد.

مشاور شما در خرید انواع یو پی اس

در همین رابطه

از جدیدترین محصولات و مطالب تخصصی در حوزه برق و تکنولوژی روز مطلع شوید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس در واتساپ

:: یو پی اس کاران ::

از تماس شما سپاسگذاریم

حداکثر در چند دقیقه پاسخگوی شما هستیم