مقالات یو پی اس

باتری نیکل کادمیوم چیست؟

باتری نیکل کادمیوم

ساختار باتری نیکل کادمیوم 

باتری های نیکل کادمیوم که باتری NiCad یا باتری کادمیومی قابل شارژ نامیده می شوند از دو صفحه هیدروکسید نیکل و کادمیوم تشکیل شده اند که به یکدیگر متصل شده و به شکل استوانه ای رول می باشد. هیدروکسید نیکل آند باتری و کادمیوم کاتد را در باتری نیکل کادمیوم تشکیل می دهد. الکترولیت باتری نیکل کادمیوم به نام هیدروکسید پتاسیم باعث ایجاد یک بار الکتریکی بین آند و کاتد می شود.

چرا از باتری نیکل کادمیوم استفاده کنیم ؟ 

بخاطر مزیت های زیادی که انواع باتری نیکل کادمیوم دارند این مدل از باتری یو پی اس یکی از انتخاب های اصلی مصرف کنندگان خصوصا در مصارف صنعتی و بیمارستانی می باشد. 

باتری نیکل کادمیوم 

انواع مختلف باتری نیکل کادمیوم

1-مهر و موم شده( sealed )

2-قابل دسترسی (vented)

کاربرد های مختلف باتری نیکل کادمیوم

عمومی: همانطور که می دانید عموما باتری ها در اسباب بازی ها، محصولات الکترونیکی مانند کنترل تلویزیون، رادیو قابل حمل، Walkman ها و دیگر لوازم و دستگاه ها کاربرد دارند.

تخصصی:از این دسته باتری ها می توان در استارتر هواپیما، خودرو های الکتریکی، تلفن های بی سیم، چشمک زدن دوربین و دیگر دستگاه های تخصصی استفاده کرد.

دستگاه ها و لوازم متعددی وجود دارند که می توانند از باتری نیکل کادمیوم استفاده کنند. اما، بر خلاف سایر باتری ها، باتری های نیکل کادمیوم گران تر هستند.

باتری نیکل کادمیومتوصیه های شارژ و دشارژ باتری نیکل کادمیوم 

باتری نیکل کادمیوم را می توان در حالت شارژ یا دشارژ ذخیره کرد. با این حال، ذخیره سازی درازمدت می تواند تخلیه باتری را سریع تر و منجر به غیرفعال کردن واکنش دهنده ها ی درون باتری شود. با وجود این واقعیت که سلول ها ممکن است بین 20- درجه سانتیگراد و 45+ درجه سانتیگراد ذخیره شوند، دمای بالا می تواند منجر به فرو ریختن مواد شیمیایی شود و بهتر است سلول ها را در یک محیط خنک، غیر خورنده، تمیز و خشک نگه داشته شود. اگر باتری برای مدت طولانی ایده آل نگه داشته شود، ممکن است نیاز به دو یا سه دوره تخلیه ای برای بازیابی ظرفیت کامل باتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *