وبلاگ

راهنمای انتخاب یو پی اس مناسب برای منزل

انتخاب-یو-پی-اس-برای-مصارف-خانگی

راهنمای مطالعه

در این مقاله از سری مقاله های راهنمای خرید یو پی اس قصد داریم به انتخاب یو پی اس مناسب برای خانه و تجهیزاتی که در منزل در زمان قطعی برق به برق اضطراری نیاز دارند بپردازیم همچنین شما را با مفاهیم اصلی یو پی اس آشنا کرده و به شما در انتخاب این که چه یو پی اسی برای منزل مناسب تر کمک کنیم. 

در سال های اخیر تعداد افرادی که از منزل کار می کنند افزایش زیادی داشته است و استفاده از یو پی اس در منزل به افراد اجازه می دهند تا در زمان قطعی برق، کارها و اطلاعات خود را به طور کامل ذخیره کنند.دستگاه های UPS توان حفاظت از انواع سیستم های کامپیوتری خانگی، مودم های وایرلس، دوربین های مداربسته، تلویزیون های هوشمند و تجهیزات خانه هوشمند، کنسول های بازی و سایر وسایل الکترونیکی در داخل خانه را ارائه می دهند.

کوتاه در مورد یو پی اس

بطور کلی یو پی اس یک سیستم پشتیبان برق است که در زمان قطعی برق با استفاده از باتری های یو پی اس، برق 220 ولت را برای تجهیزاتی که به آن متصل هستند تامین می کند. با کمک یو پی اس دستگاه های متصل به آن در زمان قطع ناگهانی برق شبکه خاموش نشده و شما فرصت دارید که کامپیوتر خود را به درستی خاموش کرده و خطر از دست رفتن اطلاعات و یا کارهای نیمه کاره ای که در کامپیوتر تان انجام داده اید و ذخیره نشده اند به حداقل می رسد. خاموشی ناگهانی تجهیزات الکترونیکی ای مثل کامپیوتر و لپ تاپ در اثر قطعی ناگهانی برق می تواند برای این دستگاه ها خطرناک باشد و سبب خراب شدن هارد و یا cpu کامپیوترها گردد. 

یو پی اس همچنین یک دستگاه محافظ در برابر نوسانات ولتاژ و انواع مختلف مشکلات برق شبکه است که دستگاه های متصل را از ولتاژ های اضافی و غیر عادی محافظت کرده و از کاهش طول عمر وسایل الکترونیکی در منزل جلوگیری می کند. 

علاوه بر تامین برق در زمان قطعی شبکه توزیع یو پی اس یک دستگاه محافظ در برابر نوسانات و انواع مشکلات شبکه توزیع است.

چند نوع یو پی اس وجود دارد؟

دستگاه های  UPS دارای سه دسته بندی یا توپولوژی اصلی هستند که هر کدام سطحی از حفاظت الکتریکی را برای تجهیزاتی که به آنها متصل هستند فراهم می کنند: 

✅ یو پی اس آفلاین 

✅ یو پی اس لاین اینتراکتیو

✅ یو پی اس آنلاین 

چه نوع یو پی اس برای مصارف خانگی مناسب است؟

تعاریف بالا لیستی از رایج ترین مشکلات برقی در شبکه های توزیع در کشور هستند. از طریق نمودار زیر می توانید متوجه شوید که کدام نوع یو پی اس قادر به حل هر کدام از اختلالات برقی است. همانطور که مشخص است یو پی اس های آنلاین بالاترین میزان حفاظت از مصرف کننده های متصل به خود را فراهم می کنند و البته قیمت بالاتری نیز دارند. یو پی اس های آنلاین برای مصارف خانگی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر برای تجهیزات الکترونیکی خیلی حساس مثل تجهیزات آزمایشگاه و بیمارستان ها و دستگاه های برقی گران قیمت مورد استفاده قرار می گیرند.  

یو پی اس های آفلاین ارزان ترین نوع یو پی اس هستند و برای مصارف خانگی بیشتر از یو پی اس آفلاین و یو پی اس لاین اینتراکتیو استفاده می شود. 

جدول اختلالات برقی و یو پی اس متناسب با آن
جدول اختلالات برقی و یو پی اس متناسب با آن

برای مصارف خانگی بیشتر از یو پی اس آفلاین و یو پی اس لاین اینتراکتیو استفاده می شود.

اختلالات عمومی برق چه مواردی هستند؟

بسیاری از افراد فقط از یک نوع مشکل برق اطلاع دارند: خاموشی. این مشکل زمانی است که برق شبکه قطع می شود و برای چند ثانیه تا چند روز خاموش می ماند. اما ، مشکلات مشترک رایج دیگری نیز در تمام شبکه های توزیع نیروی برق در سراسر جهان وجود دارد که اجتناب ناپذیر هستند. 

اختلالات و مشکلات عمومی ای که در شبکه های توزیع نیروی برق در ایران و سراسر جهان وجود دارند در زیر آورده شده است اگر می خواهید در مورد اختلالات و مشکلات برقی بیشتر بدانید ، لطفا مقاله انواع اختلالات برقی قابل رفع توسط یو پی اس را بخوانید. 

⚠️ افزایش لحظه ای ولتاژ  Surge 

افزایش کوتاه مدت، ناگهانی اما خیلی شدید ولتاژ که معمولاً در اثر رعد و برق ایجاد می شود. این افزایش ولتاژ می تواند در حد چند میلی ثانیه بوده اما ممکن است ولتاژ تا چند برابر شرایط نرمال اضافه شود ( و حتی به چند هزار ولت برسد )  افزایش شدید ولتاژ می تواند به کلیه وسایل الکتریکی گرانقیمت در منزل مثل یخچال، تلویزیون، رسیور ماهواره و یا کامپیوتر های خانگی آسیب بزند و موجب خسارت های جبران ناپذیر به آنها شود، افزایش ناگهانی ولتاژ قطعا به مدارها و اجزای داخلی لوازم الکتریکی ای که در منزل استفاده می شوند آسیب وارد خواهد کرد. 

⚠️ خاموشی کامل Blackout 

نیروگاه ها تامین کننده برق شهر ها و مناطق مختلف کشور هستند و در هر جایی که باشید برقی که در پریز منزل دارید از طریق یک نیروگاه مشخص تامین شده است قطعی برق می تواند از چند ثانیه تا چند روز ادامه داشته باشد. این قبیل قطعی ها معمولاً بخاطر شرایط بد آب و هوایی، از کار افتادن نیروگاه و یا کمبود سوخت در نیروگاه و همچنین حوادث مختلف و یا خرابی و آسیب دیدن شبکه توزیع در فاصله مصرف کننده ها تا نیروگاه برق ایجاد شوند. 

⚠️ افت ولتاژ Brownout

 این اختلال برق با عنوان افت عمدی یا غیر عمدی ولتاژ برای مدت زمان طولانی تعبیر می شود. در شرایط اضطراری، شرکت توزیع برق ممکن است ولتاژ برق شما را کاهش دهد تا قادر به مدیریت منابع خود شده و از خاموشی کامل در شهرهای بزرگ جلوگیری کند. از علامت های افت ولتاژ، کم نور شدن لامپ های رشته ای و همچنین کم شدن سرعت موتور های الکتریکی است که به اکثر وسایل برقی آسیب وارد می کند. 

⚠️ افت لحظه ای ولتاژ Voltage Sags

این قبیل اختلال به عنواع افت ولتاژ لحظه ای و ناگهانی شناخته می شود که برخلاف افت ولتاژ Brownout بصورت لحظه ای بوده و اتفاقی رخ می دهد.  

⚠️ اضافه ولتاژ Over Voltage

اضافه ولتاژ هنگامی رخ می دهد که ولتاژ ورودی به منزل و مصرف کننده های خانگی بالاتر از حد طبیعی است و طولانی تر از افزایش شدید ولتاژ  Surge است اما این افزایش آنقدر زیاد نیست که بتوان آن را به عنوان یک افزایش شدید ولتاژ یا Surge طبقه بندی کرد.

⚠️ نویز فرکانس Frequency Noise

این اختلال به عنوان نویز الکتریکی نیز شناخته می شود، نویز فرکانس می تواند عملکرد مدارهای الکتریکی را با انتقال ناهنجاری ها به سیستم مختل یا تخریب کند.

⚠️ تغییر فرکانس Frequency Variation

این اختلال برقی در هنگام پایدار بودن منبع تولید کننده الکتریسیته، مشکل عمومی ای نیست، اما در هنگام استفاده از ژنراتورها برای تامین برق می تواند رخ دهد که سبب میشود فرکانس جریان الکتریکی، بیش از حد مورد نیاز نوسان کند. اگر از دیزل ژنراتور استفاده می کنید حتما مقاله چرا باید در کنار ژنراتور از یو پی اس استفاده کنیم؟ را بخوانید 

⚠️ اعوجاج هارمونیک Harmonic Distortion

اعوجاج هارمونیک به معنای دور شدن از شکل موجی درست و سیگنال الکتریکی ایده آل در تامین کننده برق می باشد. 

توان یو پی اس برای استفاده در خانه چقدر باید باشد؟

برای اینکه UPS شما بتواند به درستی کار کند باید دارای توانی باشد که بتواند از تمام تجهیزات وصل شده به آن پشتیبانی کند. اول از همه باید ظرفیت یو پی اس متناسب با مصرف کننده هایی که قصد دارید برق آنها را تامین کنید محاسبه کنید. ظرفیت به این معنا است که یک سیستم UPS چه میزان توان، می تواند برای مصرف کننده ها تامین کند هرچه ظرفیت یو پی اس بالاتر باشد، تجهیزات الکترونیکی و وسایل برقی بیشتری می توانید به یو پی اس متصل کنید. برای پیدا کردن ظرفیت UPS ، ابتدا باید بار مصرفی تان را محاسبه کنید که مقدار بار مصرفی برابر با جمع توان هر یک از دستگاه هایی است که قصد دارید به یو پی اس متصل کنید.

برای محاسبه کردن بار مصرفی، یک لیست از تجهیزاتی که قصد تامین برق بدون وقفه برای آنها دارید را تهیه کنید و توان مورد نیاز برای هر دستگاه را یادداشت کنید اگر یکی تجهیزات شما دارای چند پاور یا منبع تغذیه است، فقط توان (وات ) یک منبع تغذیه را حساب کنید. 

اگر مطمئن نیستید وسایل مد نظر شما به چند وات برای کارکرد نیاز دارد، دفترچه راهنما و یا پلاک دستگاه را مطالعه کنید و یا بر اساس لیست عمومی توان دستگاه های مختلف محاسبات خود را انجام دهید. 

در جدول زیر مثالی از لیست تجهیزات خانگی و توان مصرفی آنها را می توانید ملاحظه کنید. 

توان مصرفی (وات)دستگاه
120 - 150 Wکامپیوتر خانگی
85 - 100 Wلپ تاپ
60 - 75 Wمانیتور LCD 30
75 - 90 Wمانیتور LED 30
10 - 20 Wمودم وایرلس
350 - 300 Wیخچال ساید
80 - 100 Wتلویزیون LED 55
1500 - 2000 Wکولر گازی
400 - 450 Wکرکره برقی
400 - 450 Wدرب اتوماتیک

توان مورد نیاز مصرف کننده های خود را که قصد دارید به یو پی اس متصل کنید را محاسبه کنید.

در زمان قطعی برق چه مدت زمانی به یو پی اس نیاز دارم؟

تا این مرحله شما درباره نوع UPS خود و اینکه چه توانی باید داشته باشد تصمیم گرفته اید. اکنون ، باید به این فکر کنید که در صورت قطعی برق به چه مدت زمانی برای کارکرد دستگاه هایتان نیاز دارید. آیا فقط می خواهید کارهای خود در نرم افزارهای کامپیوتری را ذخیره کرده و کامپیوترتان را خاموش کنید؟ آیا می خواهید دوربین های مداربسته و یا تلویزیون تان در زمان قطعی برق روشن باشد؟ آیا می خواهید بخشی از بازی ویدیویی را که در آن هستید تمام کنید یا فقط می خواهید در جایی که هستید ذخیره کنید؟

اکنون باید مدت زمان بک آپ یو پی اس خود را تعیین کنید. مدت زمان بک آپ یو پی اس دقایقی است که یک سیستم UPS می تواند برق 220 ولت برای دستگاه های متصل را با استفاده از باتری های خود تامین کند. حداقل بک آپ تایمی که باید درنظر بگیرید باید زمانی باشد که برای خاموش کردن صحیح تجهیزات تان به آن نیاز دارید.

هنگام خرید یو پی اس، در واقع شما به دنبال مدت زمانی هستید که باتری های UPS می توانند از تجهیزات الکتریکی تان پشتیبانی کنند. به خاطر داشته باشید که میزان وات یا توان مصرفی دستگاه های متصل به یو پی اس بر  مدت زمان کارکرد آن تأثیر می گذارد: هرچه بار دستگاه های متصل به یو پی اس کمتر باشد ، باتری ها هم مدت زمان بیشتری می توانند این دستگاه ها را روشن نگه دارند و برعکس هرچه توان مصرفی دستگاه های متصل بیشتر باشد، مدت زمان کارکرد یو پی اس نیز کوتاهتر خواهد بود.

مشخص کنید انتظار دارید یو پی اس چه مدت زمانی دستگاه های شما را روشن نگه دارد؟ مدت زمان نرمال تامین برق توسط یو پی اس ها 20 دقیقه است.

آیا به یو پی اس با خروجی موج سینوسی نیاز دارم؟

جریان برق در نیروگاه ها به صورت جریان متناوب با موج سینوسی تولید می شود. وقتی یو پی اس در حالت عادی است یعنی جریان برق شبکه وجود دارد، همان موج سینوسی را به دستگاه های متصل شما منتقل می کند. اما زمانی که در حالت باتری کار می کند، با توجه به نوع یو پی اس برق با موج سینوسی و یا برق با موج شبه سینوسی تولید می شود. 

در اینجا تصویری از یک موج سینوسی و یک موج شبه سینوسی را مشاهده می کنید. 

 

تفاوت موج سینوسی و موج شبه سینوسی

همانطور که مشاهده می کنید خروجی موج شبه سینوسی در هر چرخه در جایی که بصورت افقی حرکت می کند دارای شکاف یا گپ در توان است که در موج سینوسی وجود ندارد. بسته به مصرف کننده شما وجود این شکاف ها در توان ممکن است باعث ایجاد تنش در منبع تغذیه یا پاور تجهیزات الکترونیکی خیلی حساس شود و به آنها آسیب وارد کند. 

در منزل برای این تجهیزات الکترونیکی به یک یو پی اس با خروجی موج سینوسی نیاز دارید:

✅ کامپیوترهای iMac شرکت اپل Apple iMac

✅ کامپیوترها و تجهیزاتی که پاور یا منبع تغذیه آنها دارای استانداردهای Energy Star® یا 80 PLUS® است.

✅ تجهیزاتی که از منابع تغذیه Active PFC استفاده می کنند.

Active Power Factor Correction (Active PFC) یک روش یا تکنیک برای بهبود ضریب توان است. امروزه اکثر برندهای مطرح تولید کننده منابع تغذیه یا پاور محصولات خود را با Active PFC تولید می کنند که با کمک آن ضریب توان به 0.99 می رسد. 
کامپیوتر ها و تجهیزات الکترونیکی ای که دارای منبع تغذیه Active PFC هستند ممکن است هنگام استفاده از یو پی اس با خروجی شبه سینوسی، به طور غیرمنتظره خاموش و یا ری استارت شوند و منجر به از دست رفتن اطلاعات یا آسیب رسیدن به تجهیزات شود. 

قیمت یو پی اس های مناسب برای منزل

یو پی اس های مناسب برای خانه ها و دفاتر کوچک می تواند از کمتر از یک میلیون تومان تا چند میلیون تومان بسته به نوع و تعداد و مشخصات مصرف کننده های شما هزینه داشته باشد. انواع برند های داخلی و خارجی یو پی اس در بازار ایران وجود دارند و خریداران باید ترکیب قیمت + کیفیت را در نظر بگیرند. تصمیم گیری صرفا بر مبنای قیمت می تواند خطرناک باشد زیرا استفاده از دستگاه های با کیفیت پایین می تواند به عدم حفاظت از مصرف کننده ها درست در زمانی که نیاز دارید منجر شود. 

حتما قبل از خرید یو پی اس با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

سوالات متداول

پر تکرار ترین سوالات در مورد خرید یو پی اس خانگی

عموما برای استفاده در منزل از یو پی اس های آفلاین و لاین اینتراکتیو استفاده می شود.

ابتدا باید توان مورد نیاز مصرف کننده هایی که قصد دارید آنها را به یو پی اس متصل کنید محاسبه کنید.

یو پی اس هایی که برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد عموما اندازه یک کیس کوچک هستند.

یو پی اس هایی که برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرند باتری داخلی بوده و عموما 20 دقیقه توان روشن نگه داشتن مصرف کننده ها را دارند.

مشاور شما در خرید انواع یو پی اس

در همین رابطه

از جدیدترین محصولات و مطالب تخصصی در حوزه برق و تکنولوژی روز مطلع شوید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

28 نظر در “راهنمای انتخاب یو پی اس مناسب برای منزل

 1. فرشاد گفت:

  سلام من اگر بخوام یه یو پی اس برای کنسول بازی و و کامپیوتر و مانیتور 24 اینچ LED و مودم بگیرم حدودا باید چند وات بگیرم؟

  1. پشتیبانی گفت:

   سلام وقت بخیر
   پیشنهاد می کنیم که یو پی اس لاین اینتراکتیو حداقل 1 کاوا و ترجیحا 1.5 کاوا تهیه کنید تا در صورتیکه بعدها مصرف کننده دیگه ای هم خواستید اضافه کنید امکانش رو داشته باشید.

 2. مجید گفت:

  درود
  ضمن تشکر
  توضیحات کامل و مفیدی در مورد یو پی اس خانگی ارائه فرمودید
  سپاس

  1. پشتیبانی گفت:

   سلام دوست عزیز
   خواهش می کنم ممنون از نظرتون لطف دارید

 3. رضوانی گفت:

  سلام وقت بخیر من با سیسیتم ام رندر cinema 4D و 3dmax می گیرم چند بار سیسیتم خاموش شد و تمام کارم پرید بهترین یو پی اس چی پیشنهاد می کنید؟

  1. پشتیبانی گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای سیستم هایی که رندر کارهای گرافیکی انجام می دن پیشنهادمون یو پی اس های لاین اینتراکتیو هست که باید با توجه به توان پاور تون و مدت زمانی که نیاز دارید سیستم روشن بمونه یا در واقع حداکثر میزان قطعی برق همکارانم براتون محاسبه انجام بدن لطفا با شماره های دفتر در تماس باشید.

 4. سلیمان زاده گفت:

  سلام من یک یو پی اس برای کامپیوترم در منزل دارم که قبلا حدود نیم ساعت برق می داد ولی الان بعد از چهار پنج دقیقه خاموش می شه لطفا راهنمایی کنید مشکل چی هست

  1. پشتیبانی گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   باتری های یو پی اس تون در حال تمام شدن هست برای خرید باتری جدید اقدام کنید چون یو پی اس تون باتری داخلی هست باتری 7 آمپر یا 9 آمپر باید تهیه کنید در صورتیکه از مشخصات دستگاه تون اطلاع ندارید باید دستگاه باز بشه

 5. علیرضا گفت:

  سلام ما یک یو پی اس داریم که باتری هاش بیرونش نصب می شه می خواستم بدونم می شه باتری ماشین بهش وصل کنیم و کلا فرق باتری یو پی اس و باتری ماشین چیه

 6. سلیمانی گفت:

  سلام من برای یه قسمت هایی از روشنایی خونه و چند تا وسیله برقی می خوام برق اضطراری داشته باشم که موقعی که برق قطع می شه اونها روشن باشه و خودتون بیاید نصب کنید لطفا راهنمایی کنید

 7. پروانه گفت:

  سلام یو پی اس هایی که برای منزل استفاده می شن چقدر جا می گیره

  1. پشتیبانی گفت:

   سلام وقت بخیر
   یو پی اس در توان هایی که برای منزل استفاده می شه اندازه یک کیس کامپیوتر هستند

 8. رحیمی گفت:

  سلام برای تلویزیون و مودم چه یو پی اسی مناسب هست

  1. پشتیبانی گفت:

   سلام وقت بخیر برای مصرف کننده هایی مثل تلویزیون و لوازم برقی از این دست یو پی اس یک تا 1.5 کاوا استفاده می شه برای اینکه بهتر بتونیم راهنمایی تون کنیم لطفا از طریق تلفن یا واتس آپ با مشاورین ما در ارتباط باشید

  2. آرش گفت:

   سلام میخواستم بدونم upsهای لاین اینترکتیو زمانی که برق شهر قطع میشود تاخیر برای برق دادن به وسیله ها چقدر است؟

   1. پشتیبانی گفت:

    سلام وقت بخیر دوست عزیز
    در ups های لاین اینتراکتیو تاخیر برقدهی بین 3 تا 8 میلی ثانیه و بطور متوسط 5 میلی ثانیه است که این تاخیر زمانی در کامپیوترهای معمولی و تجهیزات اداری قابل شناسایی نیست و باعث ری استارت شدن و یا خاموش شدن سیستم نخواهد شد

 9. سالاری گفت:

  سلام الان حدودا یک خونه رو کسی بخواد برق اضطراری کار کنه چقدر باید هزینه بکنه برای روشنایی و کولر و …. لطفا حدودش رو بگید مثلا حدودا 10 تومن میشه؟ 100 تومن می شه؟ تو چه رنجی هست

  1. پشتیبانی گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   خیلی سوال کلی ای هست و باید محاسبات مصرف کننده ها و نوع یو پی اس و … توسط کارشناس انجام بشه اما در صورتیکه یک مبلغ حدودی مدنظرتون هست برای همچین حالتی در حال حاضر باید حداقل بین 30 تا 50 م تومن هزینه کنید

 10. کیارش گفت:

  یو پی اس رو باید برای هر وسیله یکی خرید یعنی ؟

  1. پشتیبانی گفت:

   سلام دوست عزیز وقت بخیر
   باید ابتدا چند مصرف کننده ضروری تون رو مشخص کنید و توان مصرفی اونها رو محاسبه کنید و با توجه به توان مصرفی یو پی اس مناسب رو انتخاب کنید و برق مصرف کننده ها رو از یو پی اس بگیرید

 11. هادی گفت:

  سلام یو پی اس آنلاین یعنی همیشه روشنه ؟

  1. پشتیبانی گفت:

   سلام دوست عزیز وقت بخیر
   تمام یو پی اس ها باید همیشه به برق متصل باشند و برق مصرف کننده ها رو از یو پی اس بگیرید در یو پی اس های آنلاین ابتدا برق AC به برق DC تبدیل می شه و مجدد برق DC به AC، در این حالت در واقع مصرف کننده ها به برق شبکه متصل نیستند و یو پی اس دوباره برق AC رو خودش تولید می کنه که باعث می شه اختلالات برق شبکه بطور کامل گرفته بشه

 12. عیسی زاده گفت:

  برای مودم چه ups ای پیشنهاد می کنید

  1. پشتیبانی گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در صورتیکه مصرف کننده های دیگری هم قصد دارید به یو پی اس متصل کنید مثل کامپیوتر و … یو پی اس های لاین اینتراکتیو یک کاوا یا دو کاوا پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق تر لطفا با واحد فروش از طریق تلفن های شرکت یا واتس آپ در تماس باشید

 13. امین گفت:

  سلام در یو پی اس می شه یکی از باتری ها رو حذف کرد و فقط با یک باتری کار کنه؟

  1. پشتیبانی گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر امکان کم کردن تعداد باتری ها در یو پی اس نیست، زمانی که دستگاه یو پی اس شما با دو باتری کار می کنه یعنی 24 ولت هست و حتما باید با دو عدد باتری 12 ولت روشن بشه اما می تونید آمپر باتری ها رو در صورتیکه دستگاه تون باتری خارجی هست تغییر بدید که با زیاد کردن آمپر باتری ها مدت زمان بک آپ یو پی اس تون بیشتر خواهد شد

 14. زهرا گفت:

  سلام یک کامپیوتر معمولی رو یو پی اس چقدر می تونه روشن نگه داره ؟

  1. پشتیبانی گفت:

   سلام وقت بخیر
   در حالت نرمال یو پی اس های باتری داخلی امکان روشن نگه داشتن یک کامپیوتر تا 20 دقیقه رو دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس در واتساپ

:: یو پی اس کاران ::

از تماس شما سپاسگذاریم

حداکثر در چند دقیقه پاسخگوی شما هستیم