باتری نیکل کادمیوم چیست؟

بازگشت به وبلاگ
باتری نیکل کادمیوم

باتری نیکل کادمیوم چیست؟

باتری نیکل کادمیوم

علت وجود باتری ها به این خاطر است که با تعبیه آنها در وسایلی که نیاز به باتری دارند به شما این امکان را می دهد که انرژی مورد نیاز دستگاه و لوازم برای انجام کارها را تأمین کند. همچنین شما می توانید وسایل خودتان را (که در آن ها باتری تعبیه شده است ) با خود حمل کنید و از آن ها در هر زمان و مکانی استفاده کنید. همانطور که می دانید از انواع مختلف باتری ها استفاده می شود که باتری نیکل کادمیوم نیز یکی از انتخاب های مصرف کنندگان است.

باتری نیکل کادمیوم 

پایه ساخت

باتری های نیکل کادمیوم نیز NiCad یا باتری های قابل شارژ نامیده می شوند. آنها از دو صفحه هیدروکسید نیکل و کادمیوم تشکیل شده است که به یکدیگر متصل شده و به شکل استوانه ای رول شده اند. هیدروکسید نیکل آند و کادمیوم، کاتد است. الکترولیت به نام هیدروکسید پتاسیم باعث ایجاد یک بار الکتریکی بین آند و کاتد می شود.

انواع باتری نیکل کادمیوم

۱-مهر و موم شده( sealed )

۲-قابل دسترسی (vented)

کاربرد باتری نیکل کادمیوم

عمومی: همانطور که می دانید عموما باتری ها در اسباب بازی ها، محصولات الکترونیکی مانند کنترل تلویزیون، رادیو قابل حمل، Walkman ها و دیگر لوازم و دستگاه ها کاربرد دارند.

تخصصی:از این دسته باتری ها می توان در استارتر هواپیما، خودرو های الکتریکی، تلفن های بی سیم، چشمک زدن دوربین و دیگر دستگاه های تخصصی استفاده کرد.

دستگاه ها و لوازم متعددی وجود دارند که می توانند از باتری نیکل کادمیوم استفاده کنند. اما، بر خلاف سایر باتری ها، باتری های نیکل کادمیوم گران تر هستند.

باتری نیکل کادمیومتوصیه های ذخیره سازی

باتری نیکل کادمیوم را می توان در حالت شارژ یا دشارژ ذخیره کرد. با این حال، ذخیره سازی درازمدت می تواند تخلیه باتری را سریع تر و منجر به غیرفعال کردن واکنش دهنده ها ی درون باتری شود. با وجود این واقعیت که سلول ها ممکن است بین ۲۰- درجه سانتیگراد و ۴۵+ درجه سانتیگراد ذخیره شوند، دمای بالا می تواند منجر به فرو ریختن مواد شیمیایی شود و بهتر است سلول ها را در یک محیط خنک، غیر خورنده، تمیز و خشک نگه داشته شود. اگر باتری برای مدت طولانی ایده آل نگه داشته شود، ممکن است نیاز به دو یا سه دوره تخلیه ای برای بازیابی ظرفیت کامل باتری داشته باشد.

اشتراک این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ