وبلاگ

تست امپدانس باتری چیست؟

تست امپدانس باتری چیست؟

راهنمای مطالعه

تست امپدانس باتری یک روش برای جلوگیری از خرابی انواع مختلف باتری و همچنین باتری های یو پی اس است. تست امپدانس در باتری ها باعث شناسایی علائم اولیه خرابی در هر سلول باتری، بصورت جداگانه می شود. 

امپدانس داخلی باتری با مقیاس میلی اهم اندازه گیری و ثبت می شود. این تست به طور کلی وضعیت عمومی باتری را در زمان حال، بدون اینکه عملکرد باتری ها را مختل کند نشان می دهد. 

 با افزایش سن باتری امپدانس داخلی آن افزایش می یابد تا زمانی که به آستانه مشخص شده توسط سازنده برسد که در این صورت تعویض باتری یو پی اس توصیه می شود تا احتمال خرابی کامل باتری ها کاهش پیدا کرده و بتوان باتری ها را به موقع تعویض کرده تا عملکرد یو پی اس مختل نشود.

تست امپدانس باتری چه زمانهایی توصیه می شود؟

انجام تست امپدانس باتری بصورت منظم هر ۶ تا ۱۲ ماه توصیه می شود و انجام آن به شما کمک می کند که وضعیت داخلی باتری هر سلول بصورت جداگانه اطلاع پیدا کنیدمقایسه باتری ها با یکدیگر پیش بینی دقیق پایان طول عمر کاری باتری و محاسبه زمانی که نیاز به خرید باتری یو پی اس خواهید داشت را به شما نشان خواهد داد. 

تست امپدانس باتری یک نوع تست باتری غیر مداخله گرانه است به این معنی که می توان در زمانی که یو پی اس و باتری ها در حال کار کردن هستند، تست امپدانس باتری را انجام داده و در عرض چند ساعت تکمیل کرددر صورتیکه در تست های دیگر باتری مثل تست تخلیه باتری، نیاز به خاموش کردن یو پی اس یا دستگاه های متصل به مدت چند روز خواهید داشت.

تست امپدانس چه چیزهایی را به شما نشان خواهد داد؟

در باتری ها مقاومت داخلی پایین تر نشان دهنده ظرفیت بالاتر است. بنابراین افزایش مقاومت داخلی با گذشت زمان می تواند نشان دهنده کاهش ظرفیت باتری یا شروع روند تخریب آن باشد. با کمک تست امپدانس این روند قابل اندازه گیری می شود و به مرور زمان نشان می دهد که کدام سلول در باتری ها ضعیف تر هستند یا عملکرد غیر طبیعی داشته و نیاز به تعویض دارند. 

مزایای انجام تست امپدانس باتری چیست؟

جایگزین کردن کل باتری ها در یک سیستم برق اضطراری با توان بالا بسیار پر هزینه می باشد. با انجام تست سالانه امپدانس باتری UPS، هر سلول باتری بصورت جداگانه مورد آزمایش قرار می گیرد. با اینکار می توانید هر سلول ضعیف یا خراب را شناسایی کنید که منجر به هزینه تعویض بسیار کمتری در مقایسه با هزینه تعویض کل باتری های یو پی اس می گردد.

در عین حال تست امپدانس باتری ها، سلامت کل باتری ها را هم بررسی می کند و به شما اطمینان می دهد که در مواقع  لزوم یو پی اس از حفاظت مورد انتظار از آن برخوردار خواهد بود.

مشاور شما در خرید انواع یو پی اس

در همین رابطه

از جدیدترین محصولات و مطالب تخصصی در حوزه برق و تکنولوژی روز مطلع شوید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

2 نظر در “تست امپدانس باتری چیست؟

  1. خواجوی گفت:

    شما تست امپدانس باتری در تهران هم انجام می دید؟

    1. پشتیبانی گفت:

      سلام وقت بخیر بله تست امپدانس در تهران انجام می دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس در واتساپ

:: یو پی اس کاران ::

از تماس شما سپاسگذاریم

حداکثر در چند دقیقه پاسخگوی شما هستیم