وبلاگ

شارژ باتری یو پی اس در دماهای بالا و پایین

شارژ باتری یو پی اس

شارژ باتری یو پی اس در دماهای بالا و پایین

دما بر روی شارژ انواع مختلف باتری های یو پی اس قابل شارژ بسیار تاثیر گذار است حتی زمانی که باتری ها قابلیت کارکرد در دماهای مختلف را دارند به این معنا نیست که ما می توانیم آنها را در دماهای  خیلی بالا یا پایین شارژ کنیم.

شارژ باتری یو پی اس در دماهای بالا و پاین

شارژ باتری یو پی اس در دماهای پایین

شارژ سریع باتری سیلد اسید در محدوده دمایی 5 تا 45 درجه سانتیگراد رخ می دهد. برای بدست آوردن نتیجه مطلوب محدوده دما برای شارژ باتری را  بین 10 تا 30 درجه سانتیگراد انتخاب کنید. فن آوری های قدیمی باتری مانند باتری نیکل کادمیوم (Nickel-Cadmium )  دارای قدرت تحمل بالا برای شارژ شدن حتی در دماهای زیر صفر درجه هستند، در حالی که برخی از تکنولوژی های جدیدتر باتری مانند باتری های لیتیوم یون امکان شارژ شدن در دماهای زیر صفر را ندارند. برای شارژ شدن سریع باتری در دماهای پایین، برخی از باتری های صنعتی دارای پتو های حرارتی هستند. این پتو حرارتی باتری را به دمای مطلوب برای شارژ می رساند البته در حین شارژ شدن باتری، مقاومت داخلی موجب افزایش جزئی دما نیز می شود که تا اندازه ای پایین بودن دمای محیط را جبران می کند.

شارژ باتری یو پی اس در دمای بالا

به طور کلی، دمای بالا به انواع باتری ها آسیب می رساند. در صورت اجبار برای نگهداری باتری ها در محیطی که دمای بالایی دارد، برای کاهش این آسیب معمولا از روش اضافه کردن مواد جبران کننده اختلاف دما ( نوع خاصی ضد یخ یا ضد جوش ) به اسید باتری استفاده می شود که طول عمر باتری را تا 15 درصد افزایش می دهد. شارژ کردن باتری های نیکل-کادمیوم در دماهای  بالا موجب کاهش تولید اکسیژن می شود که منجر به توقف شارژ باتری می شود. باتری های لیتیوم یون در دمای بالا بهتر عمل می کنند، اما در دراز مدت باعث می شود طول عمر باتری کاهش پیدا کند.

مشاور شما در خرید انواع یو پی اس

در همین رابطه

از جدیدترین محصولات و مطالب تخصصی در حوزه برق و تکنولوژی روز مطلع شوید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس در واتساپ

:: یو پی اس کاران ::

از تماس شما سپاسگذاریم

حداکثر در چند دقیقه پاسخگوی شما هستیم