باتری یو پی اس سیلد اسید، باطری های بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند که در مدل های با کیفیت برای کارکرد حدودا 5 سال طراحی شده اند و در حالت عادی باتری یو پی اس سیلد اسید نیاز به تعویض بعد از سه یا چهار سال دارد. دستگاه های یو پی اس باطری داخلی  بطور اتوماتیک باطری های خود را با استفاده از دستگاه تست باطری خود چک می کنند اما برای سیستم های بزرگتر مانند یو پی اس های توان بالا که همگی دارای باتری خارجی هستند و تجهیزات مهمی مثل دیتا سنتر و یا تجهیزات پزشکی را پشتیبانی می کنند، نیازمند سطح بالاتری از مراقبت هستند. در این موارد نظارت و بازدید باتری ها بصورت تست های شش ماهه و سالیانه و همچنین تست امپدانس باتری توصیه می شود. 

باتری یو پی اس سیلید اسید برندهای ایرانی

با توجه به مصرفی بودن باتری های یو پی اس و لزوم استفاده از آن چندین شرکت در ایران بصورت تخصصی بر روی انواع باتری سیلد اسید و باتری یو پی اس فعالیت می کنند که از مطرح ترین آنها می توان به صبا باتری اشاره کرد، شرکت صبا باتری که تجربه چند دهه ای در تولید انواع باتری برای خودرو داشته است هم اکنون بزرگترین تولید کننده باتری سیلد اسید در داخل کشور محسوب می شود. 

صنعت (12)

باتری یو پی اس صبا (8)

باتری یو پی اس سیلید اسید برندهای چینی با عمر طولانی

در تمام شاخه های صنعتی محصولات کشور چین در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند و کمتر صنعتی است که برندهای مختلف چینی در آن حضور نداشته باشند. تولید محصولات با کیفیت های مختلف و هزینه تمام شده پایین از جمله مشخصه های شرکت های تولید کننده چین می باشد در این میان در زمینه تولید باتری های سیلد اسید چندین برند مطرح چینی هستند که در سراسر جهان شناخته شده بوده و جزو بهترین برندهای باتری هستند. 

یورونت EURONET (13)

هیتاکو HITACO (11)

لانگ LONG (20)

سی جی بی CGB (6)

تلکو پاور Telco Power (6)

باتری یو پی اس سیلید اسید برندهای چینی با عمر متوسط

ماتریکس Matrix (8)

گرین سل Green Cell (8)

فرست پاور first power (3)

سی اس بی CSB (2)

سانی بت SUNNYBATT (8)

ریتار Ritar (6)

راو پاور Raw Power (8)

باتری یو پی اس سیلید اسید ساخت تایوان

ولتامکس VOLTAMAX (13)

باتری یو پی اس سیلید اسید ساخت کره

نیومکس NEWMAX (5)